Adorján napja
A Vérteserdő Zrt. klímakonferenciát szervez a konténeres erdészeti csemetenevelési technológia alkalmazásának lehetőségeiről.
Tovább >>>Jelentősen romlik az afrikai sertéspestis (ASP) járványhelyzet vaddisznókban Baranya vármegyében. Ennek okán az országos főállatorvos elrendelte a fertőzött, valamint a magas kockázatú területek bővítését. Továbbra is kiemelten fontos a betegség házi sertésekre történő átterjedésének megakadályozása és az állattartók részéről a járványvédelmi előírások maradéktalan betartása. Hazánk házisertés állománya a betegségtől mentes.
Tovább >>>„A vadgazdálkodás aktuális kérdései” című konferenciát a FeHoVa kiállításon rendezték meg. A szakmai rendezvényen olyan témákkal foglalkoztak, mint a vadkárfelmérés, a vadállomány növekedése és a jogszabályváltozások. Akik lemaradtak az előadásokról, azok visszanézhetik a felvételeket a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara jóvoltából.
Tovább >>>A Zalaerdő Zrt. nyílt, egyfordulós pályázatot hirdet „Pusztaapáti vadászház felújítása (2026)” címmel. Pusztaapáti, Akácos út 24 hrsz.:44/4 (település központjában)
Tovább >>>Elutasította az ozsdolai Láros Közbirtokosság óvását a román államot képviselő pénzügyminisztérium által indított perben a Kovászna Megyei Törvényszék. A bírói testület így csütörtöki jogerős ítéletében gyakorlatilag visszaállamosított több mint 2500 hektár székelyföldi közösségi erdőt - számolt be pénteken online kiadásában a Háromszék napilap.
Tovább >>>Az MDB gyárat Mario Di Base alapította 1977-ben Abruzzóban. A cég eleinte mezőgazdasági pótkocsik gyártásával foglalkozott kimondottan szőlészeti alkalmazásra. A cég termékportfóliója az évek elteltével és a piaci igények felmerülésével folyamatosan bővült és változott. 1989-ben a petrolkémiai kitermelési problémák biztonságos megoldására készítettek gépeket, majd az építőipar számára kezdtek gyártani többcélú járművet „Jumbo” néven 1999-ben. A nagy áttörést viszont a 2012-es év hozta, ekkor jelentek meg a „Green Climber” gépek, amik forradalmasították a lejtőkön végzett veszélyes munkákat, biztonságossá téve azokat olasz találékonysággal és dizájnnal. Az MDB mindig törekszik a leginnovatívabb funkciók beépítésére, amelyek lehetővé teszik a kezelő számára, hogy a munkával kapcsolatos feladatok széles skáláját elvégezze.
Tovább >>>A román-magyar határ mentén vadon élő állatvilág értékeinek megőrzése érdekében hozott létre Regionális Határ-menti Vadvilág Monitoring Központot a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara.
Tovább >>>Az Erdészeti Klímaadaptációs Fórum következő szakmai egyeztetését 2026. február 24-én tartják a HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont szervezésében, Vácrátóton.
Tovább >>>A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) Élőhelyvédelmi Szakosztálya által hagyományteremtő jelleggel meghirdetett Év élőhelye programmal Közép-Kelet-Európa legnagyobb civil természetvédelmi szervezete szeretne évről évre egy-egy élőhelytípust közelebb hozni az emberekhez, bemutatva szépségüket, jelentőségüket, élővilágukat, megvizsgálni az adott helyek állapotjavításának lehetőségeit és el is végezni ilyen beavatkozásokat. Az egy hónapig tartó szakmai szavazáson a szikes tó, a láprét és a fáslegelő „vetélkedését” utóbbi nyerte, így 2026-ban ez az érdekes másodlagos élőhely viselheti az Év élőhelye címet.
Tovább >>>A Magyar Környezeti Nevelési Egyesület az Év beporzói szavazást – csatlakozva sok hasonló figyelemfelkeltő törekvéshez – először 2023-ban hirdette meg. Nem egyetlen fajt szeretnének évente a társadalom figyelmébe ajánlani, hanem egy állatcsoportot. A közönség által három javaslatból, online szavazás útján kiválasztott csoportot és annak részletesebb bemutatását minden évben a Beporzók napja (március 10.) előtt, idén már február 20-án hozzák nyilvánosságra.
Tovább >>>Sokszor kapod magad azon, hogy hosszú percek óta elgondolkodva ülsz, és olyan kérdéseket teszel fel magadnak, hogy milyen is lehet egy Scorpion Giant fülkéjében ülni, és a teljes irányítást átvenni? Ébredj a merengésből, nem kell mindent a fantáziádra bízni! A Forest Power februárban próbaidőszakot hirdet, hogy letesztelhesd a sárga-fekete harvestert éles bevetésen.
Tovább >>>A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) közreműködésével a következő negyedévben (február-április) kiemelten ellenőrizni fogja a fa csomagolóanyagokat, melyek a növényegészségügy legkritikusabb kockázati tényezői közé tartoznak. Az áruk megóvására használatos anyagok jellemzően gyengébb minőségű, kezeletlen fából készülnek, amik ideális búvóhelyet és táplálékot biztosítanak a különféle invazív károsító fajoknak, melyek új területeken (így hazánkban is) megtelepedve, nagyfokú ökológiai és gazdasági veszélyt jelenthetnek.
Tovább >>>A klímaváltozás hatásai nem jövőbeni elméletek, hanem a jelen tapasztalatai – különösen az Alföldön, ahol a csökkenő csapadékmennyiség, a süllyedő talajvíz és az erdők leromlása már most közvetlen ökológiai és gazdasági következményekkel jár. Ezek a kihívások adták a hátterét annak a szakmai workshopnak, amelyet „A homoki erdők és a víz” címmel rendezett meg a KEFAG Zrt. január végén Kecskeméten, a Juniperus Park Hotelben.
Tovább >>>Az AGROmashEXPO kiállításon a Magtár Kft. standján körbejártuk a STEYR újdonságát.
Tovább >>>Ismét megjelentek a tűzifa csalók. Ezúttal egy Nagykovácsi tűzifaárus cég nevével visszaélve próbáltak a vásárlók bizalmába férkőzni. Az érintett cég minden hozzájuk forduló vevőt tájékoztatott a csalásról, és azonnal értesítette a Nemzeti Élelmiszerlánc – biztonsági Hivatalt (Nébih). Fontos, hogy senki ne rendeljen tűzifát a 06-30/3543574-es telefonszámról, valamint ne utaljon a 10402513-86767053-90881006 számlaszámra.
Tovább >>>